O mnie

Piotr Lusina

Według testu typów osobowości charakteryzuje mnie połączenie choleryka z sangwinikiem. Jako choleryk lubię prowadzić innych i jestem zorientowany na cel.

Z kolei domieszka sangwinika czyni mnie otwartym na ludzi optymistą.

Na co dzień wykorzystuję te zasoby do efektywnej pracy z ludźmi i inspirowania ich do osiągania nowych celów.

 

Gdybym miał określić siebie w kilku słowach, byłyby to:

Przedsiębiorca – już od najmłodszych lat miałem kontakt z przedsiębiorczością poznając największe bolączki i wyzwania stojące przed polskimi przedsiębiorcami oraz osobami chcącymi rozkręcić własny biznes. Obecnie współtworzę rodzinną firmę produkcyjną, dbając o jej rozwój w oparciu o zgrany zespół i efektywną organizację pracy.

Doradca – wykorzystując umiejętność słuchania staram się jak najlepiej zrozumieć potrzeby drugiego człowieka oraz znaleźć sedno problemu. Następnie pomagam w znalezieniu rozwiązania, kierując się przy tym zasadą: lepiej dać wędkę zamiast ryby.

Strateg – lubię złożone, wielopoziomowe wyzwania wymagające szerokiego, a zarazem głębokiego spojrzenia (czytania między wierszami tego, co niewidzialne). Przyjemność sprawia mi tworzenie strategii biznesowych, wykorzystujących efekt synergii oraz przewagi konkurencyjnej.

Społecznik – jako jeden z założycieli i aktywny członek Klubu Przedsiębiorców Powiatu Grodziskiego jestem szefem kapituły projektu „Wspieramy Twoje Marzenia”, wspierającego finansowo rozwój młodzieży o unikatowych talentach i pasjach. Ponadto byłem koordynatorem projektu Lekcji Ekonomii dla Dzieci. Obecnie jako wolontariusz uczę młodzież z zakresu kompetencji miękkich pod kątem zawodowym.

Łącznik – lubię odkrywać ludzki potencjał i łączyć ze sobą jednostki, które mogą skorzystać na współpracy z drugą stroną. Takie podejście umożliwia skrócenie czasu pomiędzy powstaniem wizji, a jej realizacją.

 

Jako człowiek wychodzę z założenia, że esencją życia jest godne jego przeżycie, w służbie innym ludziom, w oparciu o talenty i umiejętności otrzymane przez Boga.